Öze Dönüş Yolculuğu

Dünyada dişi enerji uyanışı olduğuna, daha güzel bir geleceğin dişi-eril enerjilerin dengelemesinde yattığına ve bunun için de bireyin kendi içsel dengesi üzerine çalışması gerektiğine inanıyoruz.

Öncelikle kadınların yüzyıllardır bastırılan kadınlıkları ile barışması, kadın olmanın gücünü hissedip bu gücü kendine, çevresine ve dünyaya sunması gerekmekte. Dünyanın ihtiyaç duyduğu, kadının doğasında olan erdemler: sevgi, şefkat, biz olgusu, duygusal zeka, yaratıcılık. Kadın özüyle buluşursa şifa bulur, kadın şifa bulursa toplum şifalanır, toplum şifalanırsa dünya şifalanır. Bu, gelecek nesillere yine onları yetiştiren kadınlar tarafından aktarılır ve her geçen gün dünya daha yaşanılası hale gelir.

Bir kadın olarak içinizdeki sevgi, şefkat, empati ve yaratıcılığı harekete geçirmek, dişil enerjinizi eril enerjinizle dengelemek ve böylelikle içinde var olduğunuz sistemlerin (iş, aile, okul, toplum) dengesine katkıda bulunmak isterseniz, size yardımcı olabiliriz.
 

Sembollerin Yolu Koçluğu

Hayat bir ortak yapım. Bireyin kendisi ile yaşamın bütünü arasında bir ortak yapım. Ne tümüne hakimiz ne de hayat karşısında çaresiz. Ayrıca hayat bir örüntü. Bugün yapıp yapmadıklarımız yarınımızı doğuruyor. Bir dönemde olup bitenler bir sonraki dönemi şekillendiriyor.

“Semboller Yolu” Koçluğu hayatla temasa geçerek bu döneminize dair farkındalıklar edindiğiniz, bu dönemde olup bitenlerin size neyi öğretmek için karşınıza çıkan fırsatlar olduğunu keşfettiğiniz ve bir sonraki evreyi sezinlediğiniz bir süreç. Bu sürece hayatınızın bugünkü resmini etkileyen unsurlara ilişkin sembollerle geliyorsunuz ve bu semboller aracılığıyla hayatınıza kalp-zihin-ruh-beden bütünlüğünde bakıyorsunuz ve sizin için neyin doğmaya çalıştığını fark ediyor, hayatınızın bundan sonraki evresini de bu farkındalık ışığında şekillendirip bu yaratımın ilk adımını bu süreçten ayrılırken kendinize verdiğiniz sözlerle atıyorsunuz.

Eğer hayatınıza tepeden bir bakıp onu anlamaya ve mevcut durumunuzdan öğrenmeler çıkarıp bundan sonraki dönemi ortak yapımda sizin payınıza düşen kısmını ele alıp revize etmek ya da  yeniden yaratmak istiyorsanız, bu koçluk tam da size göre.
 

Öz Farkındalık ve Yaşam Amacı Koçluğu

Çok büyük doğduğumuza ve kalıplara sokulmaya, kutucuklara sığdırılmaya çalışılırken Benjamin Button misali büyürken küçüldüğümüze, ancak içimizde bir yerlerde her zaman o bütünlüğün gücüne ve sonsuz potansiyeline sahip olduğumuza inanıyoruz.

İhtiyacımız olan, bize özgün o gücü keşfedip kendi var oluşumuzu, değerlerimiz doğrultusunda dünyanın gereksinimine anlamlı bir şekilde sunmak. Yani yaşamımızı, kimliklerimize değil kişiliğimize uygun bir anlam ve amaç doğrultusunda yaşamak.

Siz de kişiliğinizin kimliklerinizin önüne geçmesini ve anlamlı bulduğu amaçlar doğrultusunda yaşamasını istiyorsanız, size Öz Farkındalık ve Yaşam Amacı Koçluğu hizmetimizle yardımcı olabiliriz.
 

Yeni Başlangıçlar Koçluğu

En büyük sancıların, en önemli dönüşümlerin öncesinde yaşandığına ve bizim için en değerli hediyeleri barındırdığına inanıyoruz.

Hayatımızda bizi en zorlayan durumlar, en acı çektiğimiz dönemler bilin ki bizi yeni bir boyuta, daha evrilmiş bir Ben’e ve hayatımızda yeni bir sayfaya taşımakta. Bu dönem kendi kendimizi tekrar yarattığımız dönem, tıpkı bir hamilelik ve ardından gelen doğum gibi. Doğuramayanlara suni acı bile verildiğini unutmayın.

Değişim/dönüşüm sürecinizi bir destekle geçirmek ve tecrübeli bir ebenin emin ellerinde kendi kendinizi arzuladığınız yönde, sağlıklı bir şekilde doğurmak isterseniz, size Yeni Başlangıçlar Koçluğu hizmeti ile destek olabiliriz.