Burcu Çakın


Danışanlarının yol arkadaşı, öğrencilerinin öğrencisi, 2 canının güvenli limanı, eski eşinin dostu, dostlarının sırdaşı. 40lı yaşlarına doğru, bir çok şapkasının altına gerçek kişiliğini keşfedip onu tüm kimliklerinin önüne aldı. Profesyonel yöneticilikten girişimciliğe, yurtiçi – yurtdışında geçen 15 yıllık bir kurumsal finansman kariyerinden sonra, rotasını 2008 yılında insanların içsel keşif ve dönüşümlerine yönelik çalışmaya çevirdi.

Uluslararası Koçluk Federasyonu’nun PCC (Professional Certified Coach) sertifikalı koçlarından ve Adler Koçluk Okulu’nun eğitmenlerinden olan Burcu, 2800 saati aşkın koçluk tecrübesine sahip olup profesyonel koçlar yetiştirmekte, bireylere ve kurumlara dönüşüm ve liderlik üzerine bireysel koçluk, takım koçluğu, danışmanlık ve eğitim hizmetleri vermektedir.

Hayatında bir kadının geçirebileceği pek çok farklı evreyi (profesyonel yöneticilik, girişimcilik, full-time annelik, evlilik, ayrılık, kariyer değişimi, ikinci bahar) çeşitli duygusal iniş çıkışlarla yaşayan Burcu, “kadının kendisinin ve hayatının lideri olması” ve “kişiliğini tüm kimliklerinin üzerinde tutması” konusuna bir sosyal misyon bilinciyle yaklaşmakta ve bu alanda KAGİDER, TurkishWin, Yeniden Biz, Binyaprak, Değişim Liderleri Derneği gibi pek çok STK ve sosyal girişime destek vermekte, Coming Into Your Own (CIYO) ve Feminine Leadership in Action (FLIA) programlarını başta Türkiye ve ABD olmak üzere bir çok ülkede kadınlarla buluşturmakta, programın global yönetiminde yer almaktadır.